![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 11482509
*
nr 1148 2509
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 175/260, motivet: 41x46
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2017
kl 18:06:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 19:23:43
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta werner litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08
*
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Läs mer om Gösta Werner
nr 1148 2509
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Färglitografi, Signerad och numrerad 175/260, motivet: 41x46
Gösta Werner, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/12 19:23:43 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Werner
Gösta Werner, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född i Stockholm 1909, död 1989 i Stockholm.Läs mer om Gösta Werner
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta werner litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08